Czy pranie mebli tapicerowanych usuwa kurz i roztocza?

Podczas zakupu mebli obitych tapicerką zachwyca nas ich wygląd. I nic w tym dziwnego, możemy znaleźć wiele różnych ciekawych wzorów i kolorów. Niektóre można określić wręcz mianem użytkowego dzieła sztuki. Chcielibyśmy, aby nasze tapicerki zawsze wyglądały tak dobrze, jak podczas zakupu. Niestety już po pierwszych miesiącach pojawiają się pewne niedoskonałości. Na tkaninie możemy zauważyć plamy, czasem nawet przetarcia. Cały materiał wydaje się również mniej żywy niż wcześniej.

Za płowienie i blaknięcie tkaniny odpowiada promieniowanie UV. Sprawia ono, że tapicerka traci cześć swoich właściwości. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu. Dzięki fachowej usłudze, jaką jest pranie mebli tapicerowanych przy pomocy metody ekstrakcyjnej, możemy jednak spowolnić ten proces. Coraz więcej osób się na to decyduje, ponieważ usługa nie kosztuje wiele, a pozwala ochronić nasze kosztowne meble.

Drobnoustroje, kurz i roztocza znikną po praniu mebli tapicerowanych

Zastanawiałeś się kiedyś, co się dzieje z tkaniną, którą pozostawimy samą sobie? Po pewnym czasie zamieni się ona w idealne siedlisko do życia dla drobnoustrojów. Wszelkiego rodzaju mikroskopijne organizmy zagnieżdżą się w niej, ponieważ gruba warstwa brudu stanowi idealne warunki do rozwoju. Szczególnie niebezpieczne są dla nas bakterie oraz roztocza. Te pierwsze mogą wpływać na nasz układ odpornościowy, dodatkowo wywołują nieprzyjemny zapach tapicerki. Roztocza natomiast to alergeny, które potrafią wywołać ból głowy oraz zmęczenie.

Jeżeli jesteś rodzicem, to zdajesz sobie sprawę z tego, że czystość jest bardzo istotna, ponieważ w ten sposób chronimy nasze pociechy przed bakteriami. Wykładzina dywanowa i tapicerka meblowa to tkaniny, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Nie możemy ich zaniedbać, ponieważ staną się siedliskiem dla mikroskopijnych bytów, które będą negatywnie wpłynąć na nasze funkcjonowanie.

Niestety samodzielne czyszczenie tapicerki meblowej nie zawsze jest dostatecznie skuteczne. Często nie możemy dotrzeć w ten sposób do głębokich warstw tkaniny. Szczególnie często dzieje się to w przypadku grubych materiałów. A przecież właśnie takie, grube i miękkie lubimy najbardziej. W związku z tym konieczne jest czasem skorzystanie z profesjonalnej pomocy: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/wawer/

Na szczęście przy pomocy zaawansowanych technologicznie urządzeń oraz detergentów wysokiej jakości jesteśmy w stanie uporać się z drobnoustrojami. Pranie mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną pozwala nam na wyeliminowanie zbitej warstwy brudu, która jest siedliskiem roztoczy i bakterii. Poprawia to wygląd tkaniny, jej zapach oraz nasze bezpieczeństwo.

Pranie mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną

Usługa realizowana jest w domu lub biurze klienta. Szczególnie przedsiębiorcy cenią sobie to rozwiązanie. Wiedzą oni również o tym, jak ważna jest czystość. Klienci oceniają ich przez pryzmat aspektów wizualnych. Czysta marynarka, krawat bez zagięć oraz fotel bez żadnej plamy, to wszystko składa się na wizerunek człowieka sukcesu.

Cały proces czyszczenia zaczyna się w momencie przyjazdu specjalisty. Rozpoczyna on od wstępnego rozeznania. Rozpoznaje rodzaj tkaniny, z którego została wykonana tapicerka meblowa, a następnie wykorzystuje swoją wiedzę, aby dobrać właściwe środki czystości i metody pracy. Zabezpiecza również powierzchnię przed zbędnym ochlapaniem.

Następnie przystępuje do odkurzania. Jego celem jest poprawa żywotności tkaniny. W jaki sposób? Okruchy oraz piasek mają ostre krawędzi. Przesuwając się po włóknach, tworzą mikro-urazy, które mogą doprowadzić do powstania przetarć.

Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie detergentów po całej powierzchni tapicerki. Wnika on w strukturę tkaniny i rozpuszcza gromadzący się tam brud, ułatwiając jego późniejsze usunięcie. Dodatkowo wykorzystuje się szorowarki oraz inne urządzenia piorące. Następnie całość zostaje odessana. W ten sposób pracownik pozbywa się brudu, nadmiaru wilgoci oraz mydlin. Po zakończonym procesie prania materiał wciąż jest lekko wilgotny, co należy uwzględnić.

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz