Konto bankowe dla nas

Posiadanie konta bankowego jest jedną z konieczności współczesnego świata i nawet osoby, które mają do nich alergiczne nastawienie, zakładają je, bo inaczej się nie da. Niestety, nie wystarczy raz konta założyć i zapomnieć o wszystkim. Warunki usługi, jaka jest prowadzenie konta, zmieniają się często i przynajmniej raz na pół roku trzeba zrobić audyt, by mieć pewność, że nasze konto nie jest czymś zupełnie innym niż w momencie podpisania umowy. Jeśli okazem się, że tak się stało, trzeba po prostu zmienić bank lub przynajmniej typ konta w tym samym banku.

Nie jest to na pewno trudne, ponieważ każdy bank oferuje nam kilka rodzajów kont do wyboru. Najczęściej zainteresowani będziemy tylko najprostszymi rachunkami, które powinny być jak najtańsze i oferować tylko kilka podstawowych usług, ale za to w sposób wygodny i bezproblemowy. Typowemu klientowi potrzeba tak naprawdę jedynie wygodnego dostępu do swoich pieniędzy oraz jakichś produktów oszczędnościowych. Jak takie wymagania przełożyć na realia ofert banków?

Darmowość doskonała

Przede wszystkim, nasze konto powinno kosztować jak najmniej. Jest ono dla nas po prostu kosztem i trzeba ten koszt minimalizować. Na pewno nie można się godzić na konta, które przewidują miesięczne opłaty za samo ich prowadzenie, ponieważ na naszym rachunku nie będzie usług, które to usprawiedliwiają. Co więcej, darmowy powinien być też szeroko rozumiany dostęp do naszych pieniędzy. Wpłaty i wypłaty przy okienku zazwyczaj są płatne i od tego trudno uciec, ale wszystkie bankomaty powinny być darmowe i wszystkie normalne transakcje przez Internet także powinny być darmowe. Nie może być też opłat za samo posiadanie karty. W ostateczności takie opłaty powinny być znoszone po dokonaniu kilku niewielkich transakcji w miesiącu.

Wygodne dodatki

Powyższe wymagania powinien spełniać każdy rachunek bankowy, którym się zainteresujemy. Nie są one specjalnie wygórowane i naprawdę nie warto się godzić na gorsze warunki.

Oprócz tego domagać się jeszcze można kont oszczędnościowych powiązanych z rachunkiem. Są one już dzisiaj niemal standardem, więc ta kwestia nie powinna stanowić problemu. Co więcej, dobrze jest także, jeśli mamy możliwość korzystania bez dodatkowych opłat z wpłatomatów. W przypadku kont prywatnych nie jest to takie ważne, ale jest przydatne. Tak samo wygląda kwestia transakcji ELIXIR, które też się mogą przydać. Darmowe pewnie nie będą, ale muszą być tanie. Zawsze też trzeba zwracać uwagę na mniej ważne ogólnie kwestie, które jednak są dla nas samych bardzo istotne niezależnie od tego, co to konkretnie będzie.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz