Promocyjne lokaty bankowe

Żeby przyciągnąć nowych klientów, banki często przygotowują dla nich ciekawe promocje. Dzięki nim ilość klientów stale się zwiększa. Wiadomą rzeczą jest, że za każdym razem, kiedy bank składa taką ofertę, trzeba się dobrze zastanowić, czy ona faktycznie będzie korzystna, czy tylko jako taka jest reklamowana. Jak to jest, kiedy baki oferują korzystne lokaty bankowe?

Promocyjne lokaty bankowe - co się za tym kryje?

Kiedy w banku pojawia się atrakcyjna oferta dotycząca lokaty, to zwykle jest ona związana z wyższym oprocentowaniem. Oferty tego typu dobrze sprawdzają się w reklamie, a ich celem jest przyciągnięcie uwagi ewentualnych nowych klientów. Za każdym razem trzeba jednak sprawdzić, czy faktycznie skorzystanie z takiej propozycji będzie się opłacało. Po pierwsze, te tzw. korzystne oferty są zwykle skierowane na tych, którzy jeszcze nie mieli okazji współpracować z danym bankiem. Przez to taka korzystna propozycja z punktu widzenia banku nie odnosi się do wszystkich, a nawet krąg odbiorców staje się mocno zawężony. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że każda korzystna oferta będzie się wiązać z jakimiś ograniczeniami, które tak naprawdę utrudni korzystanie z zaoferowanych dogodności. Przykładowo można wspomnieć o limicie środków, jakie można wypłacić. Czasami kwoty maksymalne są na tyle niskie, że korzystna oferta dużo traci ze swej początkowej atrakcyjności, mimo że oprocentowanie jest wysokie. Najgorzej będzie się to sprawdzać w przypadku osób, które chcą zainwestować wysoki kapitał.

Promocyjne lokaty bankowe - przeczytaj umowę

Promocje pochodzące z banków, a które posiadają powyższe cechy, są opłacalne, ale raczej tylko dla inwestorów, którzy są nastawieni na to, że będą musieli współpracować z kolejnym bankiem. Nawet w takim przypadku koniecznie trzeba poznać wszystkie regulujące lokatę przepisy i zasady zawarte w umowie. Szczególnie dlatego, że banki, licząc na pozyskanie klienta, dużo mówią o warunkach korzystnych, nie wspominając o ograniczeniach. Żeby przygotować się na ewentualne rozczarowania albo się przed nimi ustrzec, trzeba koniecznie przeczytać umowę w sposób szczegółowy. Może się przecież okazać ostatecznie, że oferta z banku w ogóle nie jest tak dobra, jak się wydawało na początku.

Promocyjne lokaty bankowe -  a może alternatywa?

Trzeba pamiętać, że banki mają jeszcze inne propozycje lokat, które są stałe i opłacalne. Najczęściej to spośród nich można wybrać coś, co okaże się najbardziej opłacalne dla klienta. Poza tym na początku nie warto szukać w obcych bankach, ale po prostu spróbować znaleźć coś w swoim. Może się okazać, że przyniesie to dodatkowe korzyści finansowe, a poza tym współpraca będzie się odbywać ze znaną instytucją.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz